Dla pracodawcy: Jak dobrze zredagować ofertę pracy.

Dobrze napisana, czytelna oferta pracy to klucz do pozyskania uwagi potencjalnych osób poszukujących  pracy. 

Przed dodaniem ogłoszenia w portalu pracy warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach w trakcie redagowania ofert. 

1. Tytuł, nazwa stanowiska pracy.

Aby kandydat/ kandydatka nie mieli obiekcji czy mogą na dana ofertę pracy aplikować, nazwa stanowiska pracy powinna być precyzyjna i niebudząca wątpliwości. 

Warto określić konkretnie rodzaj pracy a także poziom stanowiska. 

Przykład. Młodszy Specjalista ds. Sprzedaży / Starszy Specjalista ds. Sprzedaży. 

Formułując tytuł oferty pracy warto pamiętać, ze będzie ona decydować o wynikach wyszukiwania. Aby wszystko było w pełni zrozumiale należy używać nazw żargonowych czy tez nieznanych, niespotykanych.  

2. Lokalizacja pracy 

Na wymagającym rynku pracy, precyzyjne informacje są bardzo istotne. Osoby poszukujące pracy zwracają uwagę na to gdzie znajduje się praca, jak do niej można dojechać,ile czasu zajmie dojazd, czy na drodze do pracy będą napotykać na utrudnienia itd. Na pozór banalna sprawa, ale dla wielu sob bardzo istotna. 

3. Dodaj informacje o firmie 

Ogłoszenie rekrutacyjne to jeden z elementów employer brandingu. 

Dobrze zredagowany opis firmy zawierający istotne informacje o firmie,  co firma oferuje, ma istotne znaczenie. 

4. Dodaj informacje o wynagrodzeniu 

Coraz więcej osób chce wiedzieć ile dokładnie można zarobić w danej pracy, i to jeszcze na etapie przed podjęciem decyzji o przesłaniu cv do danego pracodawcy. Zamieszczając informacje o wynagrodzeniu firma zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania większej ilości aplikacji, a co za tym idzie zatrudnienie najlepszych osób. 

5. Używaj poprawnego, zrozumiałego języka 

Poprawny, przystępny łatwo przyswajalny  język, dobrze opisujący prace, obowiązki a także ofertę dla pracownika to bardzo ważny element każdej oferty pracy. 

Odpowiedni język jest istotny do tego jak oferta będzie prezentować się w portalu pracy, ale także zdecyduje o wynikach wyszukiwania w internecie. 

6. Określ sposób aplikowania 

Należy pamiętać aby określić jakich dokumentów oczekujemy od osób aplikujących do pracy czy jest to cv, czy np. cv i list motywacyjny. 

Z uwagi na ostatnie zmiany w prawie, trzeba pamiętać o klauzulach dotyczących zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także innych obowiązkach wynikających z przepisów RODO. 

7. Dodaj logotyp 

Oferty zawierające logotyp firmy, opis firmy są lepiej odbierane przez poszukujących pracy. Oferty tego typu maja porostu większa oglądalność. 

Mamy nadzieje, ze po lekturze tego krótkiego artykułu zredagowanie oferty pracy będzie dla Panstwa łatwiejsze. Zespół portalu pracy szukamdopracy.com z przyjemnością pomoże w przygotowaniu ofert pracy, dlatego zainteresowane firmy zapraszamy do współpracy. 

Dołącz do naszych kanałów w Social Media!

24 września, 2019 8:26 pm